Firma Armstrong wprowadziła nowość w ofercie systemu elementów do montażu sufitów podwieszanych - Axiom. Najnowsze rozwiązanie techniczne, już dostępne w Polsce, to profile Blind Box. Przeznaczone są do szybkiego i estetycznego wykończenia łączeń sufitów, zamaskowania rolet lub oświetlenia. Ich użycie pozwala wykonać prace montażowe co najmniej cztery razy szybciej.

System Axiom firmy Armstrong to rozwiązania budowlane nowej generacji. Jest to cała gama aluminiowych profili, łączników, kątowników i innych elementów montażowych. Ich głównym przeznaczeniem jest pomoc w szybkim i estetycznym wykonaniu łączeń i przejść pomiędzy różnymi rodzajami sufitów podwieszanych. Specjalnie zaprojektowane elementy pozwalają wykreować np. płynne przejście pomiędzy opaską z płyty kartonowo-gipsowej na suficie wokół pomieszczenia, a częścią sufitu wykonaną z akustycznych modułowych sufitów mineralnych, drewnianych lub też metalowych. Uniwersalność akcesoriów powala tworzyć uskoki, podświetlane wnęki lub wyspy sufitowe w dowolnych kształtach.

Główna idea systemu Axiom to łatwe i estetyczne wykonanie sufitu w układzie „od ściany do ściany”. Profile pozwalają jednak na estetyczne wykończenie nie tylko powierzchni sufitu, ale także elementów montowanych w pionie.

Nowość – Blind Box

Najnowszym elementem wśród rozwiązań firmy Armstrong są profile Axiom Blind Box. Ekipy wykonawcze mają do wyboru aż 5 modeli. Wszystkie można wykorzystać w narożnikach, służą do wykonania estetycznego przejścia pomiędzy każdego rodzaju sufitem podwieszanym, a ścianą. Taki rodzaj wykończenia pozwala uzyskać estetyczną szczelinę cieniową.


Jeden z modeli - mający pionową powierzchnię profili o wysokości aż 100 mm - z powodzeniem pomoże też zamaskować umieszczone pod sufitem mechanizmy rolet lub żaluzji, czy oświetlenie.

Zastosowanie wykończeń Blind Boxa pozwala aż czterokrotnie skrócić czas prac montażowych. Ekipa wykonawcza nie musi bowiem wykonywać np. wygładzania, szlifowania i malowania powierzchni gipsowej. Wystarczy instalacja gotowego profilu Armstrong. Dostępne są standardowej długości 32 mm, i wysokości 32, 41 lub 132,5 mm.

Nowe rozwiązania, podobnie jak inne z serii Axiom, mogą być stosowane zarówno ze standardowymi systemami zawieszenia do sufitów podwieszanych o szerokości 15 lub 24 mm, jak i z pozostałymi typami rusztów nośnych. Dostępne są w kolorze białym lub na zamówienie w każdym dowolnym kolorze z palety RAL. Producent daje 15-letnią gwarancję na produkt.

Źródło: Fair Play PR