Regularny kształt, barwa w modnych odcieniach szarości oraz duża swoboda w komponowaniu dowolnych rozmiarów projektów ogrodowej zieleni. Tak najprościej można określić tę nowość w ofercie firmy Polbruk.


Polbruk Tigela to l-kształtne prefabrykaty, z których możemy zbudować donice dla zaprojektowanej przez nas zieleni.  Doskonale sprawdzą się tam, gdzie nawierzchnia jest „płaska niczym stół”, a zależy nam żeby wyróżniała się ona jako akcent wychodząc ponad jej płaszczyznę. Dzięki swoim wymiarom Tigela stwarza duże możliwości. Dłuższy bok elementu posiada długość 80 cm, a krótszy – 42 cm, natomiast jego wysokość to 33 cm. W przypadku, gdy chcemy zaakcentować jakiś element roślinności jako dominujący, układamy Tigelę w orientacji pionowej. Wtedy wysokość donicy będzie wynosiła odpowiednio 80 cm (gdy podstawą będzie krótszy bok) lub 42 cm (gdy podstawa to dłuższy bok). W obydwóch przypadkach kwietnik staje się akcentem w projekcie, ze względu na jego wysokość lub wyodrębnienie kolorystyczne na nawierzchni. Z Tigeli możemy wykonać również klasyczne obrzeże, układając ją na boku (w orientacji poziomej). Przy czym możemy je zarówno wpuścić poniżej poziomu nawierzchni jak i powyżej.
Na którykolwiek z wariantów się nie zdecydujemy, właśnie dzięki l-kształtnemu designowi Tigeli i dowolności jej układania, możemy zbudować większe lub mniejsze założenia, tworząc geometryczne ramy dla zieleni. Symetria tak stworzonych założeń sprawia, że Tigela nadaje się do aranżacji w stylu nowoczesnym. Podkreśla to jej kolorystyka utrzymana w dwóch odcieniach szarości – grafitowym lub stalowym.

Kwietniki wykonane z Tigeli będą dobrze prezentować się w sąsiedztwie nawierzchni o nowoczesnym designie takich jak na przykład Polbruk Extrano czy Polbruk Oland. Całość tak stworzonych aranżacji dopełni odpowiednio dobrana zieleń - rośliny zimozielone, ozdobne trawy oraz niewysokie drzewa. Wychodząc naprzeciw najnowszym trendom, warto pomyśleć również o roślinach znanych z pól i łąk, które podkreślą, tak popularne w ostatnim czasie akcenty naturalne.


Polbruk S.A. – to największy obecnie na polskim rynku producent kostki brukowej i wyrobów drogowych w Polsce, stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. W ofercie Polbruk znajdują się produkty z segmentów - Styl, Klasyka, TOP oraz rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce.